Soustředění 2015 se již po několikáté konalo v kouzelném prostředí Středočeské pahorkatiny, v Tornově mlýně. Pro ty, co neznají, si dovolíme krátké představení: Jedná se o Rekreační areál schovaný pod vesnicí Starý Týn. Poskytuje nám ideální prostředí pro postavení našeho poměrně rozměrného nářadí - závodních trampolín, je vybaven požární nádrží, kterou v teplém počasí samozřejmě používáme pro tréninky ve vodě, a v neposlední řadě velmi slušnou a dobrou kuchyní a zázemím pro zábavu a nocování.

Hned za plotem areálu jsou krásné lesy, které každoročně využíváme pro zlepšování fyzičky a také k orientačním běhům.

Soustředění máme dohromady s oddílem trampolín z Litoměřic, který nás, coby o něco větší oddíl než jsme my, bere pod svá křídla.

Letošním motem soustředění byla Noemova archa, takže v duchu tohoto biblického motivu probíhal i doprovodný program. Pro ty, kdo si myslí, že soustředění s trampolínami je jenom o skákání, bychom měli uvést, že to tak není. Průběh soustředění se velmi podobá sportovně zaměřeným táborům, a kromě toho, že je část programu zaměřená na skákání a zlepšování těchto dovedností členů oddílu (občas i členů tréninkového týmu, když dětem dojdou síly :-)), věnujeme se samozřejmě i týmovým a různým společenským hrám, výletům apod, jak se můžete přesdvědčit v naší fotogalerii.

Trošku nás v průběhu týdne zlobilo počasí, párkrát jsme skákali i v děšti, což zase na druhou stranu je celkem příjemná změna, ve srovnání se skákáním v uzavřené a zadýchané tělocvičně. Ale i přes občasný deštíček bylo velmi teplé počasí, takže jsme se skoro každý den koupali.

V deštivém počasí, když jsme se nemohli věnovat aktivitám pod otevřeným nebem, jsme navštívili Muzeum čertů v Úštěku, někteří zlobivci tam skončili v kleci, ale jinak bych neřekla, podle následného vyrválu před večerkou, že by to děti nějak zvláště vyděsilo. Asi už na čerty nikdo z nich nevěří, což je někdy chyba.

Tímto si dovoluji vyjádřit přání, aby se nás v příštím roce sešlo v létě více než letos,  a věřte, že děti se tady určitě nebudou nudit.

Za oddíl trampolín

Petra P., trenérka

Fotogalerie: Soustředění 2015