Závodní oddíl

Členy oddílu jsou děti ve věku nad 7 let (po zahájení školní docházky). Obvykle se členové oddílu rekrutují z přípravky, ale není výjimkou ani příchod staršího dítěte např se základy gymnastiky.

Oddíl je registrován u České gymnastické federace (ČGF), děti, které splňují kvalifikační limity na pohárových závodech, se stávají členy ČGF.

 

Oddíl je rozdělen na skupiny A, B a C, podle výkonnosti. Ve skupině A jsou výhradně děti závodící na úrovni Pohárových závodů a národních případně mezinárodních závodů. Oddíly B a C jsou líhní dětí se zatím nižší výkonností, předpokládá se pozdější přechod do skupiny A.

 

Tréninky oddílu probíhají 5x týdně podle časových možností daného dítěte, minimálně požadujeme docházku na 3 tréninky v týdnu, u  skupiny A 4x týdně, skupina C min. 2x týdně. Je to nezbytné pro trvalý vývoj provedení jednotlivých prvků a posun v obtížnosti.

 

Stejně jako u přípravky je součástí tréninku i pohybová průprava a u starších dětí i pravidelné posilování s vlastní vahou a zlepšování fyzičky.

Členové oddílu trénují v tělocvičně a hale Odolena Voda, k dispozici kromě závodních trampolín EUROTRAMP je i lounge, který slouží pro úvaz při nácviku akrobatických prvků. Nově je ve vybavení oddílu malá odrazová trampolína Eurotramp na nácvik saltových prvků na zemi a speciální gymnastický koberec pro gymnastickou průpravu.

 

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA ZDE